Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Co je to Xanthan? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Xanthan?

Xanthan je pojmenování pro polysacharid, který se vyrábí z glukózy a sacharózy fermentací, obvykle z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku přírodního původu. Xanthan nemá barvu a je buď gelovitý, nebo v práškové formě.
Používá se především v potravinářství, kde má značku E415. Xanthan funguje jako zahušťovadlo nebo stabilizátor hlavně v různých mléčných výrobcích a využívá se i v masných produktech. Xanthan je bezpečný, alergie na něj jsou pouze ojedinělé.

Význam slova, termín, co je to Xanthan? Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Xanthan se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Xanthan se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, slovník, definice, heslo, Xanthan, přesný výraz, Jídlo, co znamená, význam pojmu, popis, pojem, slovo, význam slova, formulace, Jídlo, přesný význam

Co znamená pojem Xanthan? Definice slova, termínu z Wikipedie

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Xanthan? resp. co znamená slovo Xanthan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanthan, odpověď na dotaz co je to Xanthan?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Jan Železný? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.