Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zápustka. Co znamená odborný pojem Zápustka z kategorie Nástroje?

Co je to Zápustka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zápustka?

Zápustka je označení pro kovovou formu. jedná se nejčastěji o dvoudílné provedení formování, které má po složení dutinu v podobě požadovaného výkovku.
Zápustka se využívá primárně v oblasti zápustkového kování, což je sice náročnější operace, která se však vyznačuje mnohem větší přesností a kvalitou.

Význam slova, termín, co je to Zápustka? Výraz, termín, definice slova Zápustka. Co znamená odborný pojem Zápustka z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zápustka s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Zápustka se nachází v sekci Nástroje

Co znamená pojem Zápustka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Zápustka je kovová forma, zpravidla dvoudílná, která má dutinu ve tvaru budoucího výkovku. Dutina je zvětšena o hodnotu smrštění materiálu, ke kterému dochází chladnutím výkovku. Zápustkové kování proti volnému kování dosahuje vysoké přesnosti.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, formulace, význam, Nástroje, termín, heslo, pojem, slovník, význam slova, popis, popis, co znamená, Nástroje, význam pojmu, informace

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Zápustka? resp. jaký je přesný význam slova Zápustka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápustka, odpověď na dotaz co je to Zápustka?. Víte např. kdo to je Filatelista? Znáte a víte kdo je Čecháček? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Zápustka hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?