Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Co je to Apriori? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Apriori?

Apriori v doslovném překladu znamená „z předcházejícího“. Slovo pochází z latiny a používá se pro označení něčeho, co předchází, co je před něčím jiným. Často se užívá tam, kde člověk něco dělá nebo si vytváří úsudek dříve, než se s určitými fakty seznámí. Pojem lze nalézt například ve filozofii, zde se používá pro označení poznání před získáním nějaké zkušenosti.
Typickými vědami, ve kterých se s tímto označením pracuje, jsou například matematika, ekonomie, logika a podobně. Filozofové se v názorech různí, určité směry poznání apriori uznávají, jiné nikoli. Teorií užívání pojmu se zabýval například Immanuel Kant, který tvrzení apriori považoval za jediné pravdivé.

Význam slova, termín, co je to Apriori? Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Apriori) můžete sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Apriori je v kategorii Latina

Klíčová slova: význam, vysvětlení, synonymum, slovo, význam slova, wiki, popis, heslo, pojem, význam pojmu, přesný výraz, termín, co znamená

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Apriori? resp. jaká je definice termínu Apriori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apriori, odpověď na dotaz co je to Apriori?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Arborista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Latina U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.