Co je to?
Definice výrazu, termínu Gastroskopie. Co znamená odborný pojem Gastroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Gastroskopie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gastroskopie

Gastroskopie je název endoskopické vyšetřovací metody. Zavedením fibroskopu, hadičky s kamerou a zdrojem světla, kterou lékař přes pacientova ústa zavede přes jícen až do žaludku a ke dvanáctníku. Prohlédne si tak vnitřní stěny těchto orgánů a může zjistit případné změny.
Tento způsob vyšetření se používá při trávicích potížích, problémech se žáhou a bolestech břicha. Gastroskopie je prováděna nalačno, aby se žaludek roztáhl, fouká se do něj v průběhu vyšetření vzduch.


Co je to Gastroskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gastroskopie. Co znamená odborný pojem Gastroskopie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gastroskopie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: lexikon, Gastroskopie, terminologie, formulace, wiki, přesný význam, Lékařství, význam, informace, pojem, odborný výraz, definice pojmu, heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, význam slova, synonymum


Pojem Gastroskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Gastroskopie ve Wikipedii

Hledat pojem Gastroskopie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Gastroskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Gastroskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Gastroskopie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gastroskopie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastroskopie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Gastroskopie? resp. co znamená výraz Gastroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastroskopie, odpověď na dotaz co je to Gastroskopie?. Víte např. kdo to je Jiřina Jirásková? Znáte a víte kdo je Papež? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.