Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Co to je Osmóza? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Osmóza?

Osmóza neboli osmotický tlak je volné pronikání molekul rozpouštědla přes polopropustnou membránu do nějakého roztoku, který má vyšší koncentraci rozpuštěných iontů či molekul. Rozpouštědlo proniká tam, kde je vyšší koncentrace aktivních látek a ředí je, takže roztoky na obou stranách membrány mají stejnou koncentraci.
Osmóza je nesmírně důležitá pro živé buňky. Proces osmózy ovlivňuje koncentraci roztoku a teplota.

Význam slova, termín, co je to Osmóza? Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Osmóza s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Osmóza se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: informace, heslo, význam pojmu, význam slova, definice, Fyzika, Osmóza, přesný význam, slovo, termín, Fyzika, co znamená, přesný výraz, význam, Osmóza, co to je

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Osmóza? resp. co znamená výraz Osmóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osmóza, odpověď na dotaz co je to Osmóza?. Víte např. kdo to je Filozof? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.