Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Co to je Osmóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Osmóza

Osmóza neboli osmotický tlak je volné pronikání molekul rozpouštědla přes polopropustnou membránu do nějakého roztoku, který má vyšší koncentraci rozpuštěných iontů či molekul. Rozpouštědlo proniká tam, kde je vyšší koncentrace aktivních látek a ředí je, takže roztoky na obou stranách membrány mají stejnou koncentraci.
Osmóza je nesmírně důležitá pro živé buňky. Proces osmózy ovlivňuje koncentraci roztoku a teplota.

Význam slova, termín, co je to Osmóza? Odborný termín, výraz, slovo Osmóza. Co znamená pojem Osmóza z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Osmóza se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Osmóza je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, Fyzika, pojem, heslo, informace, termín, význam pojmu, přesný výraz, slovo, co znamená, popis, wiki, Fyzika, synonymum, slovník

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Osmóza? resp. co znamená slovo Osmóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osmóza, odpověď na dotaz co je to Osmóza?. Víte např. kdo to je Právnická osoba? Znáte a víte kdo je Kurátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Osmóza i v jiných kategoriích (než Fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.