Co je to?
Definice výrazu Genealogie. Co znamená odborný pojem Genealogie z kategorie Věda?

Co to je Genealogie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Genealogie

Genealogie je pojem pocházející z řečtiny. Jedná se o jednu z pomocných historických věd. Genealogie se zaměřuje na vztahy mezi lidmi, kteří mají společný rodový původ. Jednotlivé osoby genealogie studuje a dokumentuje proměny vztahů.
Protože prokazatelný genealogický původ může přinášet bohatství a prestiž, vykytuje se v genealogii mnoho nepravd nebo přímo pokusů o podvod. Systém a úplnost získala genealogie až zavedením matrik, v dřívějších dobách byly pramenem především úřední listiny a knihy.

Význam slova, termín, co je to Genealogie? Definice výrazu Genealogie. Co znamená odborný pojem Genealogie z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Genealogie patří do sekce Věda

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, slovo, informace, co znamená, význam, Genealogie, termín, význam pojmu, Genealogie, popis, slovník, přesný význam, přesný výraz, formulace, definice

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Genealogie? resp. co se skrývá pod slovem Genealogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genealogie, odpověď na dotaz co je to Genealogie?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.