Co je to?
Definice výrazu Genealogie. Co znamená odborný pojem Genealogie z kategorie Věda?

Co to je Genealogie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Genealogie

Genealogie je pojem pocházející z řečtiny. Jedná se o jednu z pomocných historických věd. Genealogie se zaměřuje na vztahy mezi lidmi, kteří mají společný rodový původ. Jednotlivé osoby genealogie studuje a dokumentuje proměny vztahů.
Protože prokazatelný genealogický původ může přinášet bohatství a prestiž, vykytuje se v genealogii mnoho nepravd nebo přímo pokusů o podvod. Systém a úplnost získala genealogie až zavedením matrik, v dřívějších dobách byly pramenem především úřední listiny a knihy.

Význam slova, termín, co je to Genealogie? Definice výrazu Genealogie. Co znamená odborný pojem Genealogie z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Genealogie? s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Genealogie je v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, heslo, Genealogie, formulace, co to je, význam, synonymum, popis, pojem, co znamená, přesný význam, informace, Genealogie, slovo, termín, Věda

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Genealogie? resp. co to je Genealogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genealogie, odpověď na dotaz co je to Genealogie?. Víte např. kdo to je Mezomorf? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.