Co je to?
Definice výrazu Genealogie. Co znamená odborný pojem Genealogie z kategorie Věda?

Co to je Genealogie? Význam slova

Co znamená termín Genealogie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Genealogie je pojem pocházející z řečtiny. Jedná se o jednu z pomocných historických věd. Genealogie se zaměřuje na vztahy mezi lidmi, kteří mají společný rodový původ. Jednotlivé osoby genealogie studuje a dokumentuje proměny vztahů.
Protože prokazatelný genealogický původ může přinášet bohatství a prestiž, vykytuje se v genealogii mnoho nepravd nebo přímo pokusů o podvod. Systém a úplnost získala genealogie až zavedením matrik, v dřívějších dobách byly pramenem především úřední listiny a knihy.

Význam slova, termín, co je to Genealogie? Definice výrazu Genealogie. Co znamená odborný pojem Genealogie z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Genealogie doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Genealogie se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: slovo, význam slova, Genealogie, přesný výraz, wiki, formulace, Genealogie, Věda, slovník, co to je, přesný význam, co znamená, význam, význam pojmu, definice, heslo

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Genealogie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Genealogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genealogie, odpověď na dotaz co je to Genealogie?. Víte např. kdo to je Liberál? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Genealogie hledat i v jiných kategoriích (než Věda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.