Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vasektomie. Co znamená pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Vasektomie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vasektomie?

Vasektomie je malý chirurgický zákrok, při kterém dochází k podvázání a přerušení chámovodů. Jedná se o zpravidla nevratný způsob mužské sterilizace.

Význam slova, termín, co je to Vasektomie? Definice odborného termínu, slova Vasektomie. Co znamená pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vasektomie se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Vasektomie je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Vasektomie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Vasektomie (také vazektomie) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů muže za účelem jeho sterilizace. Jedná se o jednu z forem mužské antikoncepce. Vazektomie je nejspolehlivější metodou mužské antikoncepce. Výhodou je její malá invazivita a nízké riziko komplikací při vysoké spolehlivosti. V roce 2012 se v České republice upravila právní legislativa omezující využití vazektomie, díky této změně se vazektomie stala běžně dostupnou metodou antikoncepce. Provedení vazektomie nemá vliv na kvalitu erekce a orgasmu. Objem ejakulátu se sníží jen o 5 %. Zákrok je možné provádět v lokální anestezii. Po zákroku nebývá nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost. Míra komplikací u bezskalpelové techniky je nižší oproti klasické technice vazektomie.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: heslo, význam slova, vysvětlení, popis, definice, co znamená, co to je, pojem, informace, slovo, Lékařství, Lékařství, přesný výraz, popis, termín

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vasektomie? resp. co znamená slovo Vasektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vasektomie, odpověď na dotaz co je to Vasektomie?. Víte např. kdo to je Aktér? Znáte a víte kdo je Mediátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.