Co je to?
Definice výrazu, termínu CSc. Co znamená odborný pojem CSc z kategorie Školství?

Co je to CSc? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova CSc

CSc čili candidatus scientiarum, kandidát věd je zkratka, která se umisťuje za jméno a odděluje se od něj čárkou. Jedná se o bývalou nižší akademickou hodnost zastavenou v roce 1998, kterou udělovaly vysoké školy nebo ČSAV.
Hodnost CSc se řídila sovětským vzorem, po zastavení byla zkratka CSc nahrazena doktorským titulem Ph.D. Tento titul standardně označuje vědce.

Význam slova, termín, co je to CSc? Definice výrazu, termínu CSc. Co znamená odborný pojem CSc z kategorie Školství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova CSc? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem CSc je v kategorii Školství

Klíčová slova: wiki, Školství, definice, CSc, vysvětlení, význam slova, termín, přesný výraz, formulace, CSc, význam pojmu, heslo, slovo, slovník, co to je, synonymum

Co znamená pojem CSc? Výraz, definice slova z Wikipedie

Kandidát věd (lat. candidatus scientiarum), ve zkratce CSc. umisťované za jménem a oddělené od něj čárkou, je vědecká hodnost nižšího stupně, která je udělována v některých zemích světa (zejména v zemích bývalého tzv. Východního bloku). Udělují ji jak vysoké školy, tak akademie věd. Vyšším stupněm je pak vědecká hodnost doktora věd (ve zkratce DrSc. či DSc.). V Česku v současnosti tituly ve zkratce CSc. a DrSc. udělovány nejsou. Udělují se např. v Ruské federaci a zemích bývalého SSSR. Titul doktora věd (ve zkratce DrSc.) se uděluje též na Slovensku. Doktorát věd (ve zkratce DSc.) se uděluje též v Česku – uděluje jej Akademie věd České republiky jako vědecký titul dle svých vnitřních stanov, nikoliv dle vysokoškolského zákona.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to CSc? resp. co znamená slovo CSc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CSc, odpověď na dotaz co je to CSc?. Víte např. kdo to je Miroslav Donutil? Znáte a víte kdo je Pizda? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín CSc hledat i v jiných kategoriích (než Školství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.