Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kauce. Co znamená pojem Kauce z kategorie Právo?

Co to je Kauce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kauce

Kauce je pojem používaný při sjednávání smluvních podmínek. Jedná se o typ zálohy, která je při splnění sjednaných podmínek vratná. Pokud jsou podmínky porušeny, může být kauce použita na úhradu škod nebo nákladů. Vrácena může být i pouze částečně.
Kauce může být požadována při výpůjčce, pronájmu, často se sjednává kauce na bydlení nebo pobyt. Samotné slovo kauce znamená záruku, opatrnost nebo obezřetnost.

Význam slova, termín, co je to Kauce? Odborný termín, výraz, slovo Kauce. Co znamená pojem Kauce z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kauce patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Právo, význam slova, synonymum, wiki, termín, pojem, popis, Právo, význam, formulace, přesný význam, co to je, definice, informace, heslo, přesný výraz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kauce? resp. co přesně označuje termín Kauce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kauce, odpověď na dotaz co je to Kauce?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Poddaný? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kauce i v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.