Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alegorie. Co znamená pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Co to je Alegorie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Alegorie?

Alegorie, označovaná také jako jinotaj, je text, který skrývá vlastní smysl za něco jiného a pro porozumění je potřeba znát klíč. Vlastní význam tak není důležitý, de o význam skrytý, určený skupině zasvěcenců.
Alegorie obsahuje symboly a podobenství, cílové sdělení nemusí být výslovně vyjádřeno. Principem je líčení fiktivního textu, za kterým je text myšlený, ke kterému musí čtenář s určitou pomocí dospět.

Význam slova, termín, co je to Alegorie? Odborný termín, výraz, slovo Alegorie. Co znamená pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Alegorie sdílejte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Alegorie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, termín, Alegorie, definice, informace, formulace, heslo, význam pojmu, popis, přesný význam, vysvětlení, slovník, význam slova, synonymum, význam, co znamená

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Alegorie? resp. co znamená slovo Alegorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alegorie, odpověď na dotaz co je to Alegorie?. Víte např. kdo to je Alibista? Znáte a víte kdo je Hrobník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.