Co je to?
Definice výrazu Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Co to je Kabala? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kabala

Kabala je pojem, který souvisí s židovským náboženstvím. Jedná se o druh židovské mystiky. Cílem kabalisty je oproštění se od všedních starostí a co největší přiblížení se Bohu.

Význam slova, termín, co je to Kabala? Definice výrazu Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kabala je v sekci Náboženství

Klíčová slova: Kabala, informace, formulace, vysvětlení, přesný význam, heslo, Náboženství, význam, pojem, slovo, synonymum, popis, co to je, význam slova, Kabala, slovník

Co znamená pojem Kabala? Výraz, definice slova z Wikipedie

Kabala (hebrejsky קבלה) je druh židovské mystiky. Mystika je obecně směr v náboženství, při kterém se ten, kdo jej praktikuje (mystik), snaží oprostit od všedních starostí a přiblížit svou duši k Bohu.

V židovském pojetí to znamená, že mystik (kabalista) se zcela oddává službě Bohu, studiu a naplňování Božích přikázání (Tóry). Své dojmy, techniky a praktiky kabalisté od středověku zapisovali, původně byly veškeré meditační a mystické praktiky předávány a vykládány ústně a byly přístupné jen úzkému okruhu soustřeďujícímu se kolem učitele a žáků.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kabala? resp. jaký je význam pojmu Kabala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kabala, odpověď na dotaz co je to Kabala?. Víte např. kdo to je Miroslava Němcová? Znáte a víte kdo je Čobolák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kabala hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.