Co je to?
Definice výrazu Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Co to je Kabala? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kabala?

Kabala je pojem, který souvisí s židovským náboženstvím. Jedná se o druh židovské mystiky. Cílem kabalisty je oproštění se od všedních starostí a co největší přiblížení se Bohu.


Co je to Kabala? Význam slova, termín, Definice výrazu Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kabala? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kabala patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: informace, co to je, wiki, Kabala, definice, heslo, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, popis, lexikon, synonymum, pojem, terminologie, odborné názvosloví, slovník


Pojem Kabala je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kabala píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kabala (hebrejsky קבלה) je druh židovské mystiky. Mystika je obecně směr v náboženství, při kterém se ten, kdo jej praktikuje (mystik), snaží oprostit od všedních starostí a přiblížit svou duši k Bohu.

V židovském pojetí to znamená, že mystik (kabalista) se zcela oddává službě Bohu, studiu a naplňování Božích přikázání (Tóry). Své dojmy, techniky a praktiky kabalisté od středověku zapisovali, původně byly veškeré meditační a mystické praktiky předávány a vykládány ústně a byly přístupné jen úzkému okruhu soustřeďujícímu se kolem učitele a žáků.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Kabala ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kabala ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kabala ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Kabala ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kabala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kabala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kabala například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kabala? resp. co se skrývá pod slovem Kabala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kabala, odpověď na dotaz co je to Kabala?. Víte např. kdo to je Immanuel Kant? Znáte a víte kdo je Čobolák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.