Co je to?
Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Co je to DHCP? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu DHCP?

DHCP je zkratka z oboru informatiky a zkracuje anglická slova Dynamic Host Configuration Protocol. Jedná se o síťový protokol, který má zajistit automatické přidělování IP adresy a dalších náležitostí nutných pro připojení do sítě. Musí být zajištěno, že všechny přidělované IP adresy budou jedinečné, nebude je tedy mít nikdo jiný.
Tím se výrazně zjednoduší správa počítačových sítí. Fungování je jednoduché. Klient požádá o přidělení IP adresy, DHCP server ji přidělí a zaznamená jak adresu, tak čas, do kdy ji klient bude používat.

Význam slova, termín, co je to DHCP? Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to DHCP? s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo DHCP se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: přesný význam, Internet, synonymum, formulace, definice, popis, přesný výraz, popis, wiki, DHCP, slovník, význam slova, význam, slovo, vysvětlení

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je DHCP? resp. jaký je přesný význam slova DHCP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DHCP, odpověď na dotaz co je to DHCP?. Víte např. kdo to je Státní úředník? Znáte a víte kdo je OSVČ? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu DHCP v jiné sekci než Internet. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde