Co je to?
Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Co je to DHCP? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu DHCP

DHCP je zkratka z oboru informatiky a zkracuje anglická slova Dynamic Host Configuration Protocol. Jedná se o síťový protokol, který má zajistit automatické přidělování IP adresy a dalších náležitostí nutných pro připojení do sítě. Musí být zajištěno, že všechny přidělované IP adresy budou jedinečné, nebude je tedy mít nikdo jiný.
Tím se výrazně zjednoduší správa počítačových sítí. Fungování je jednoduché. Klient požádá o přidělení IP adresy, DHCP server ji přidělí a zaznamená jak adresu, tak čas, do kdy ji klient bude používat.

Význam slova, termín, co je to DHCP? Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem DHCP se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: přesný výraz, informace, význam pojmu, význam slova, slovník, co znamená, Internet, Internet, formulace, pojem, synonymum, popis, DHCP, DHCP, wiki, definice

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to DHCP? resp. co znamená slovo DHCP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DHCP, odpověď na dotaz co je to DHCP?. Víte např. kdo to je Vlasta Parkanová? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde