Co je to?
Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Co je to DHCP? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu DHCP

DHCP je zkratka z oboru informatiky a zkracuje anglická slova Dynamic Host Configuration Protocol. Jedná se o síťový protokol, který má zajistit automatické přidělování IP adresy a dalších náležitostí nutných pro připojení do sítě. Musí být zajištěno, že všechny přidělované IP adresy budou jedinečné, nebude je tedy mít nikdo jiný.
Tím se výrazně zjednoduší správa počítačových sítí. Fungování je jednoduché. Klient požádá o přidělení IP adresy, DHCP server ji přidělí a zaznamená jak adresu, tak čas, do kdy ji klient bude používat.

Význam slova, termín, co je to DHCP? Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu DHCP sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz DHCP je v kategorii Internet

Klíčová slova: Internet, wiki, přesný význam, slovo, slovník, vysvětlení, DHCP, přesný výraz, popis, formulace, co znamená, synonymum, definice, význam, DHCP, co to je

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo DHCP? resp. co to je DHCP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DHCP, odpověď na dotaz co je to DHCP?. Víte např. kdo to je Koordinátor? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde