Co je to?
Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Co je to DHCP? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu DHCP

DHCP je zkratka z oboru informatiky a zkracuje anglická slova Dynamic Host Configuration Protocol. Jedná se o síťový protokol, který má zajistit automatické přidělování IP adresy a dalších náležitostí nutných pro připojení do sítě. Musí být zajištěno, že všechny přidělované IP adresy budou jedinečné, nebude je tedy mít nikdo jiný.
Tím se výrazně zjednoduší správa počítačových sítí. Fungování je jednoduché. Klient požádá o přidělení IP adresy, DHCP server ji přidělí a zaznamená jak adresu, tak čas, do kdy ji klient bude používat.

Význam slova, termín, co je to DHCP? Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (DHCP) můžete sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín DHCP patří do kategorie Internet

Klíčová slova: formulace, význam, termín, synonymum, informace, význam pojmu, Internet, Internet, vysvětlení, význam slova, přesný význam, co to je, přesný výraz, DHCP, pojem, DHCP

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená DHCP? resp. co se skrývá pod slovem DHCP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DHCP, odpověď na dotaz co je to DHCP?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Internet. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde