Co je to?
Výraz, termín, definice slova Decentralizace. Co znamená odborný pojem Decentralizace z kategorie Politika?

Co je to Decentralizace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Decentralizace

Stav, kdy se z vyšších složek či pater systému převádějí pravomoci na nižší složky systému. Decentralizovaná společnost je taková, kdy jsou pravomoci týkající se správy území úplně v pravomoci těch nejnižších orgánů, například obcí, které se samy starají o svou správu nezávisle na ústředních orgánech. Obce potom podléhají jenom určité formě dozoru z centra.

Význam slova, termín, co je to Decentralizace? Výraz, termín, definice slova Decentralizace. Co znamená odborný pojem Decentralizace z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Decentralizace s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Decentralizace patří do kategorie Politika

Klíčová slova: slovník, formulace, synonymum, informace, Decentralizace, Politika, definice, co to je, Decentralizace, termín, význam, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, přesný význam, význam pojmu

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Decentralizace? resp. jaký je význam pojmu Decentralizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Decentralizace, odpověď na dotaz co je to Decentralizace?. Víte např. kdo to je Jan Palach? Znáte a víte kdo je Mojžíš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.