Co je to?
Definice odborného termínu, slova Extravilán. Co znamená pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Co je to Extravilán? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Extravilán?

Extravilán je pojem užívaný v oblasti architektury, územního plánování nebo zeměměřičství. Jde o komplexní pojmenování nezastavěné části katastrálního území obce nebo obce samotné. Do jeho oblasti se započítávají i osaměle stojící budovy. Je větší než zastavěná plocham, většinou se nachází přímo kolem ní a je ohraničen katastrem obce.
Extravilán je obvykle tvořen lesy, loukami, poli, pastvinami a dalšími podobnými plochami bez zástavby.

Význam slova, termín, co je to Extravilán? Definice odborného termínu, slova Extravilán. Co znamená pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Extravilán je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, Stavebnictví, termín, Extravilán, definice, synonymum, význam pojmu, přesný význam, slovo, Extravilán, co to je, vysvětlení, heslo, pojem, Stavebnictví

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Extravilán? resp. jaký je přesný význam slova Extravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extravilán, odpověď na dotaz co je to Extravilán?. Víte např. kdo to je Alice Bendová? Znáte a víte kdo je Realista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Extravilán hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.