Co je to?
Definice odborného termínu, slova Extravilán. Co znamená pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Co je to Extravilán? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Extravilán?

Extravilán je pojem užívaný v oblasti architektury, územního plánování nebo zeměměřičství. Jde o komplexní pojmenování nezastavěné části katastrálního území obce nebo obce samotné. Do jeho oblasti se započítávají i osaměle stojící budovy. Je větší než zastavěná plocham, většinou se nachází přímo kolem ní a je ohraničen katastrem obce.
Extravilán je obvykle tvořen lesy, loukami, poli, pastvinami a dalšími podobnými plochami bez zástavby.

Význam slova, termín, co je to Extravilán? Definice odborného termínu, slova Extravilán. Co znamená pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Extravilán? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Extravilán patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, co znamená, synonymum, Stavebnictví, popis, heslo, Extravilán, co to je, formulace, slovník, wiki, Stavebnictví, Extravilán, informace, termín

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Extravilán? resp. co znamená výraz Extravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extravilán, odpověď na dotaz co je to Extravilán?. Víte např. kdo to je Magor? Znáte a víte kdo je Realista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.