Co je to?
Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Samohláska? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Samohláska?

Samohláska je druh hlásky, pro samohlásku je příznačným rysem určitý tón. Pokud jsou vyslovovány, nevzniká při výslovnosti šum. Pro samohlásky je také typické, že je možné je zazpívat. V češtině existuje pět samohlásek – a, e, i, o, u.
Samohlásky lze dělit podle způsobu jejich tvoření, nejčastější rozdělení je však na samohlásky krátké a dlouhé. Délka samohlásky slouží také ke změně významu slova. Může být také rozdíl mezi výslovností a psanou podobou samohlásky.


Co je to Samohláska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Samohláska s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Samohláska je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: wiki, Český jazyk, definice pojmu, názvosloví, terminus technicus, význam, informace, lexikon, synonymum, slovo, význam slova, Samohláska, pojem, odborné názvosloví, Český jazyk, slovník, přesný význam, terminologie


Pojem Samohláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Samohláska?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Samohlásky (vokály) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem je tón, na rozdíl od souhlásek nevzniká při jejich artikulaci šum.
Nejdůležitějšími rysy, kterými můžeme samohlásky popsat a které se nejvíce uplatňují při formování jejich tónu, jsou otevřenost, poloha jazyka a zaokrouhlenost či napjatost rtů.

Hledejte pojem Samohláska v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Samohláska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Samohláska ve vyhledávači Qwant

Najít termín Samohláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Samohláska ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Samohláska na Youtube

Najít heslo Samohláska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Samohláska například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Samohláska? resp. co se přesně ukrývá za slovem Samohláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samohláska, odpověď na dotaz co je to Samohláska?. Víte např. kdo to je Nicka? Znáte a víte kdo je Bednář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Samohláska i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?