Co je to?
Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Samohláska? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Samohláska

Samohláska je druh hlásky, pro samohlásku je příznačným rysem určitý tón. Pokud jsou vyslovovány, nevzniká při výslovnosti šum. Pro samohlásky je také typické, že je možné je zazpívat. V češtině existuje pět samohlásek – a, e, i, o, u.
Samohlásky lze dělit podle způsobu jejich tvoření, nejčastější rozdělení je však na samohlásky krátké a dlouhé. Délka samohlásky slouží také ke změně významu slova. Může být také rozdíl mezi výslovností a psanou podobou samohlásky.

Význam slova, termín, co je to Samohláska? Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Samohláska? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Samohláska je v sekci Český jazyk

Co znamená pojem Samohláska? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Samohlásky (vokály) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem je tón, na rozdíl od souhlásek nevzniká při jejich artikulaci šum.
Nejdůležitějšími rysy, kterými můžeme samohlásky popsat a které se nejvíce uplatňují při formování jejich tónu, jsou otevřenost, poloha jazyka a zaokrouhlenost či napjatost rtů.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: Samohláska, co to je, wiki, vysvětlení, popis, co znamená, slovo, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, pojem, definice, formulace, informace, synonymum

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Samohláska? resp. co znamená slovo Samohláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samohláska, odpověď na dotaz co je to Samohláska?. Víte např. kdo to je Violetta? Znáte a víte kdo je Prepper? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Samohláska i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?