Co je to?
Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Samohláska? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Samohláska

Samohláska je druh hlásky, pro samohlásku je příznačným rysem určitý tón. Pokud jsou vyslovovány, nevzniká při výslovnosti šum. Pro samohlásky je také typické, že je možné je zazpívat. V češtině existuje pět samohlásek – a, e, i, o, u.
Samohlásky lze dělit podle způsobu jejich tvoření, nejčastější rozdělení je však na samohlásky krátké a dlouhé. Délka samohlásky slouží také ke změně významu slova. Může být také rozdíl mezi výslovností a psanou podobou samohlásky.

Význam slova, termín, co je to Samohláska? Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Samohláska? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Samohláska patří do sekce Český jazyk

Co znamená pojem Samohláska? Definice slova, termínu z Wikipedie

Samohlásky (vokály) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem je tón, na rozdíl od souhlásek nevzniká při jejich artikulaci šum.
Nejdůležitějšími rysy, kterými můžeme samohlásky popsat a které se nejvíce uplatňují při formování jejich tónu, jsou otevřenost, poloha jazyka a zaokrouhlenost či napjatost rtů.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co znamená, co to je, termín, formulace, význam, Samohláska, význam slova, synonymum, vysvětlení, wiki, definice, přesný výraz, popis

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Samohláska? resp. co znamená Samohláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samohláska, odpověď na dotaz co je to Samohláska?. Víte např. kdo to je Violetta? Znáte a víte kdo je Prepper? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?