Co je to?
Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Samohláska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Samohláska

Samohláska je druh hlásky, pro samohlásku je příznačným rysem určitý tón. Pokud jsou vyslovovány, nevzniká při výslovnosti šum. Pro samohlásky je také typické, že je možné je zazpívat. V češtině existuje pět samohlásek – a, e, i, o, u.
Samohlásky lze dělit podle způsobu jejich tvoření, nejčastější rozdělení je však na samohlásky krátké a dlouhé. Délka samohlásky slouží také ke změně významu slova. Může být také rozdíl mezi výslovností a psanou podobou samohlásky.

Význam slova, termín, co je to Samohláska? Definice odborného termínu, slova Samohláska. Co znamená pojem Samohláska z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Samohláska s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Samohláska je v kategorii Český jazyk

Co znamená pojem Samohláska? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Samohlásky (vokály) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem je tón, na rozdíl od souhlásek nevzniká při jejich artikulaci šum.
Nejdůležitějšími rysy, kterými můžeme samohlásky popsat a které se nejvíce uplatňují při formování jejich tónu, jsou otevřenost, poloha jazyka a zaokrouhlenost či napjatost rtů.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, význam, popis, pojem, přesný výraz, co znamená, co to je, význam pojmu, wiki, informace, synonymum, přesný význam, slovník, Samohláska, vysvětlení

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Samohláska? resp. co je to Samohláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samohláska, odpověď na dotaz co je to Samohláska?. Víte např. kdo to je Violetta? Znáte a víte kdo je Prepper? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?