Co je to?
Odborný výraz, definice slova Korporace. Co znamená pojem Korporace z kategorie Ekonomie?

Co je to Korporace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Korporace

Korporace je pojem pocházející z latiny. Používá se k označení právnického subjektu nebo právnické osoby, která má právní status jako samostatná osoba i v případě, že ji tvoří větší počet osob. Zastupují ji fyzické osoby, především statutární orgány. Má své vlastní stanovy, kterými se řídí.
Korporace může být soukromoprávní nebo veřejnoprávní.

Význam slova, termín, co je to Korporace? Odborný výraz, definice slova Korporace. Co znamená pojem Korporace z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Korporace je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, definice, heslo, Korporace, význam, význam slova, slovník, přesný význam, formulace, Ekonomie, význam pojmu, wiki, popis, co to je, slovo, přesný výraz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Korporace? resp. co se skrývá pod slovem Korporace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korporace, odpověď na dotaz co je to Korporace?. Víte např. kdo to je Poddaný? Znáte a víte kdo je Státní zaměstnanec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Korporace hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.