Co je to?
Výraz, termín, definice slova Syndrom vyhoření. Co znamená odborný pojem Syndrom vyhoření z kategorie Psychologie?

Co je to Syndrom vyhoření? Význam slova

Co znamená termín Syndrom vyhoření? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Syndrom vyhoření (anglicky burnout syndrom) je název pro závažné psychické onemocnění, jež můžeme chápat jako jakousi daň za neustále vzrůstající nároky na jedince v mnoha zaměstnáních . Syndrom vyhoření se objevuje u psychicky náročných profesí (u lékařů, policistů, učitelů, manažerů apod.), které vyvolávají soustavný a dlouhodobý stres. Postižený jedinec se stává pasivním, bez zájmu o cokoliv, je negativistický až deprimovaný. Syndrom vyhoření není vůbec snadné poznat a diagnostikovat. Léčba je možná, avšak náročná a zdlouhavá. Prevence existuje: člověk by se neměl upínat výhradně na svou práci, měl by mít kolem sebe přátele, fungující rodinu a věnovat se svým zálibám, měl by umět efektivně odpočívat.

Význam slova, termín, co je to Syndrom vyhoření? Výraz, termín, definice slova Syndrom vyhoření. Co znamená odborný pojem Syndrom vyhoření z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Syndrom vyhoření doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Syndrom vyhoření se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: formulace, přesný význam, Psychologie, popis, Psychologie, Syndrom vyhoření, heslo, co to je, vysvětlení, význam, definice, pojem, slovník, co znamená, význam pojmu, synonymum

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Syndrom vyhoření? resp. co se skrývá pod slovem Syndrom vyhoření? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syndrom vyhoření, odpověď na dotaz co je to Syndrom vyhoření?. Víte např. kdo to je Karel Kryl? Znáte a víte kdo je Bohumil Kartous? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.