Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Azyl. Co znamená pojem Azyl z kategorie Politika?

Co to je Azyl? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Azyl?

Azyl čili útočiště je pojem pocházející z řečtiny. Jde o formu právní ochrany, která se vztahuje na takového cizince, který ve své vlasti (kde žil nebo byl občanem státu) nemohl zůstat, protože se oprávněně obával pronásledování.
Pronásledován může být z různých důvodů, například pro svou rasu, náboženství, politických názorů, sexuálního zaměření, příslušnost k určité sociální skupině apod. Azyl je ovšem udělen jen tehdy, jestliže jsou postoje žadatele legitimní.

Význam slova, termín, co je to Azyl? Odborný termín, výraz, slovo Azyl. Co znamená pojem Azyl z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Azyl patří do kategorie Politika

Klíčová slova: heslo, definice, význam slova, co to je, Azyl, význam, popis, co znamená, význam pojmu, Azyl, termín, slovník, wiki, přesný význam, synonymum, přesný výraz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Azyl? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Azyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azyl, odpověď na dotaz co je to Azyl?. Víte např. kdo to je Terence Hill? Znáte a víte kdo je Chiméra? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.