Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rituál. Co znamená pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Co to je Rituál? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rituál?

Rituál je název pocházející z latiny a označující určitý způsob chování, který se zakládá na tradicích a prověřených normách či pravidlech. Rituál bývá nazýván také ceremoniálem nebo obřadem.
Může se jednat o činnosti jednoduché i složité a týkající se jednotlivců, celých společenství, organizací, podniků, skupin a podobně. Díky ceremoniím se cílů dosáhne jednáním, které má správnou posloupnost a správně se zde provádějí požadované činnosti. Jde tedy o určité stereotypy. Rituály se vyskytují v celé živočišné říši.

Význam slova, termín, co je to Rituál? Odborný termín, výraz, slovo Rituál. Co znamená pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Rituál sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Rituál je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, co to je, význam, formulace, pojem, informace, vysvětlení, popis, Psychologie, význam pojmu, přesný výraz, heslo, definice, slovník, Rituál, Psychologie

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rituál? resp. co vlastně znamená slovo Rituál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rituál, odpověď na dotaz co je to Rituál?. Víte např. kdo to je Karel IV? Znáte a víte kdo je Bohumil Kartous? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Rituál i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..