Co je to?
Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Co je to Toner? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Toner

Toner je prášek používaný jako barvivo do laserových tiskáren nebo kopírek pro tisk především na papír, ale lze ho použít i pro tisk jiného druhu. Toner může být černý nebo barevný, jeho nejčastější barvy se označují zkratkami CMYK - cyan = modrá, magenta = červená, yellow = žlutá, black = černá.Pomocí toneru se tisk přenáší na vybrané médium a pak se zapéká v zapékací jednotce.
Tonery jsou uzavřeny v kazetách. Prášek se vyrábí především z polymerů, dříve se využíval uhlík a různé pigmenty. Tonery nelze likvidovat běžným způsobem, jsou označeny jako nebezpečný odpad a vyžadují ekologickou likvidaci. Některé typy tonerů je možné renovovat.

Význam slova, termín, co je to Toner? Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Toner s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Toner se nachází v sekci Hardware

Co znamená pojem Toner? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Toner je černý nebo jinak barevný prášek nejobvyklejší jsou barvy CMYK: Cyan - modrá, Magenta - červená, Yellow - žlutá a Black - černá. Původně se používal pro výrobu nejvíce uhlík s pigmentovou příměsí, nyní se obvykle používají různé polymery. Toner plní funkci barviva v laserových tiskárnách a kopírkách při tisku na papír, nebo jiná podporovaná média. Základním principem tisku pomocí toneru je možnost jej elektrostaticky nanášet na nosné médium a poté jej zapéci v takzvané zapékací jednotce pomocí tlaku a teploty (120° - 180 °C). Ve starších strojích byl toner nasypán uživatelem z láhve do nádrže ve stroji. Moderní stroje používají uzavřené kazety s práškem.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, slovník, Toner, přesný význam, vysvětlení, formulace, pojem, význam pojmu, co znamená, synonymum, přesný výraz, termín, heslo, co to je, popis

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Toner? resp. co to je Toner? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Toner, odpověď na dotaz co je to Toner?. Víte např. kdo to je Mormon? Znáte a víte kdo je Pokrytec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.