Co je to?
Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Co je to Toner? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Toner?

Toner je prášek používaný jako barvivo do laserových tiskáren nebo kopírek pro tisk především na papír, ale lze ho použít i pro tisk jiného druhu. Toner může být černý nebo barevný, jeho nejčastější barvy se označují zkratkami CMYK - cyan = modrá, magenta = červená, yellow = žlutá, black = černá.Pomocí toneru se tisk přenáší na vybrané médium a pak se zapéká v zapékací jednotce.
Tonery jsou uzavřeny v kazetách. Prášek se vyrábí především z polymerů, dříve se využíval uhlík a různé pigmenty. Tonery nelze likvidovat běžným způsobem, jsou označeny jako nebezpečný odpad a vyžadují ekologickou likvidaci. Některé typy tonerů je možné renovovat.

Význam slova, termín, co je to Toner? Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Toner? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Toner je v kategorii Hardware

Klíčová slova: co znamená, informace, vysvětlení, přesný význam, význam, Toner, Hardware, Toner, pojem, termín, význam pojmu, slovník, popis, slovo, formulace, heslo

Co znamená pojem Toner? Definice slova, termínu z Wikipedie

Toner je černý nebo jinak barevný prášek nejobvyklejší jsou barvy CMYK: Cyan - modrá, Magenta - červená, Yellow - žlutá a Black - černá. Původně se používal pro výrobu nejvíce uhlík s pigmentovou příměsí, nyní se obvykle používají různé polymery. Toner plní funkci barviva v laserových tiskárnách a kopírkách při tisku na papír, nebo jiná podporovaná média. Základním principem tisku pomocí toneru je možnost jej elektrostaticky nanášet na nosné médium a poté jej zapéci v takzvané zapékací jednotce pomocí tlaku a teploty (120° - 180 °C). Ve starších strojích byl toner nasypán uživatelem z láhve do nádrže ve stroji. Moderní stroje používají uzavřené kazety s práškem.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Toner? resp. jaký je význam slova Toner? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Toner, odpověď na dotaz co je to Toner?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Richard Krajčo? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.