Co je to?
Definice výrazu Skolióza. Co znamená odborný pojem Skolióza z kategorie Nemoce?

Co to je Skolióza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Skolióza

Skolióza označuje vychýlení páteře do strany, což způsobuje vznik deformací a později může dojít i ke vzniku hrbu. Typickými příznaky jsou asymetrické držení těla, ramena jsou nestejně vysoká, postižený má kulatá nebo plochá záda mezi lopatkami a lopatky odstávají od páteře.
Pokud není skolióza léčena, dochází k přesunu vnitřních orgánů v hrudní a břišní dutině a zhoršení jejich správné funkce. Zešikmuje se také pánev. U skolióz lze rozlišit více druhů a vyskytují se v různých věkových kategoriích. Léčba je podle stupně skoliózy operativní nebo konzervativní.

Význam slova, termín, co je to Skolióza? Definice výrazu Skolióza. Co znamená odborný pojem Skolióza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Skolióza? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Skolióza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, definice, heslo, přesný výraz, slovo, wiki, formulace, význam, co to je, Nemoce, popis, Skolióza, význam slova, synonymum, pojem, termín

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Skolióza? resp. jaký je přesný význam slova Skolióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skolióza, odpověď na dotaz co je to Skolióza?. Víte např. kdo to je Apoštol? Znáte a víte kdo je Sharon Stone? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.