Co je to?
Definice výrazu Ceteris paribus. Co znamená odborný pojem Ceteris paribus z kategorie Latina?

Co to je Ceteris paribus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ceteris paribus

Ceteris paribus je pojem pocházející z latiny. V překladu znamená jsou-li ostatní stejné. Jde tedy o předpoklad nebo také podmínku toho, že pokud se bude zkoumat vliv nějakého souboru veličin na určitý výsledek, nezmění se přitom ostatní parametry, budou tedy vyloučeny ostatní vlivy.
Pojem se používá především v ekonomii a společenských vědách, často také při statistických šetřeních, kdy se vliv nechtěných veličin omezuje výběrem náhodných vzorků.

Význam slova, termín, co je to Ceteris paribus? Definice výrazu Ceteris paribus. Co znamená odborný pojem Ceteris paribus z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ceteris paribus se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ceteris paribus se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: informace, pojem, popis, co znamená, synonymum, Ceteris paribus, formulace, wiki, vysvětlení, Latina, slovo, heslo, termín, popis, Latina

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ceteris paribus? resp. co to je Ceteris paribus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ceteris paribus, odpověď na dotaz co je to Ceteris paribus?. Víte např. kdo to je Marie Terezie? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Latina). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.