Co je to?
Definice výrazu Ceteris paribus. Co znamená odborný pojem Ceteris paribus z kategorie Latina?

Co to je Ceteris paribus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ceteris paribus?

Ceteris paribus je pojem pocházející z latiny. V překladu znamená jsou-li ostatní stejné. Jde tedy o předpoklad nebo také podmínku toho, že pokud se bude zkoumat vliv nějakého souboru veličin na určitý výsledek, nezmění se přitom ostatní parametry, budou tedy vyloučeny ostatní vlivy.
Pojem se používá především v ekonomii a společenských vědách, často také při statistických šetřeních, kdy se vliv nechtěných veličin omezuje výběrem náhodných vzorků.

Význam slova, termín, co je to Ceteris paribus? Definice výrazu Ceteris paribus. Co znamená odborný pojem Ceteris paribus z kategorie Latina?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Ceteris paribus sdílejte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ceteris paribus je v kategorii Latina

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, přesný význam, význam slova, formulace, co znamená, slovo, termín, Ceteris paribus, co to je, Latina, wiki, synonymum, heslo, popis, definice

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ceteris paribus? resp. co označuje slovo Ceteris paribus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ceteris paribus, odpověď na dotaz co je to Ceteris paribus?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Patrik Eliáš? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Latina). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.