Co je to?
Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Co to je Exkláva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Exkláva

Exkláva je mezinárodním právem definována jako díl území nějakého státu, které se nachází uvnitř území jednoho nebo více cizích států. Samotné pojmenování má svůj původ v latině a francouzštině. Vnitrozemskými enklávami mohou být například obce nebo jejich části, sídla či domy.
Někdy nejsou jako exklávy uznávána území, která jsou se svými mateřskými státy spojena mořem. Exkláva bývá také často chybně zaměňována za exteritoriální území. Název může být použit i pro část obce, která je od své sídelní obce oddělena jiným územím.

Význam slova, termín, co je to Exkláva? Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Exkláva s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Exkláva se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: Právo, význam pojmu, informace, wiki, definice, co znamená, formulace, co to je, popis, slovník, přesný význam, synonymum, heslo, význam slova, přesný výraz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Exkláva? resp. co to je Exkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkláva, odpověď na dotaz co je to Exkláva?. Víte např. kdo to je Reptilián? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Exkláva hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.