Co je to?
Výraz, termín, definice slova Respekt. Co znamená odborný pojem Respekt z kategorie Filozofie?

Co je to Respekt? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Respekt?

Slovo respekt označuje úctu k někomu nebo k něčemu. Někdy mluvíme o přirozeném respektu, kdy má někdo takové charisma, že mu okolí prokazuje úctu takřka automaticky, jindy je respekt k někomu podložený něčím, co na daném člověku můžeme obdivovat (např. jeho dovednosti, zkušenosti, úspěchy). Mít respekt znamená korigovat naše chování a zdržet se jeho nevhodných projevů.

Význam slova, termín, co je to Respekt? Výraz, termín, definice slova Respekt. Co znamená odborný pojem Respekt z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Respekt s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Respekt se nachází v sekci Filozofie

Co znamená pojem Respekt? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Respekt (ohled, uznání, úcta) (z lat. respectus od respicere, ohlížet se na něco) je vztah mezi lidmi, uznání silných stránek osobnosti. Respekt předpokládá, že člověk si nedovolí uškodit jinému člověku ani fyzicky, ani psychicky.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: termín, význam pojmu, wiki, přesný výraz, Filozofie, co znamená, formulace, slovník, synonymum, Filozofie, slovo, definice, význam, význam slova, popis

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Respekt? resp. jaký je přesný význam slova Respekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Respekt, odpověď na dotaz co je to Respekt?. Víte např. kdo to je Neonatolog? Znáte a víte kdo je Barytonista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Respekt v jiné sekci než Filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.