Co je to?
Výraz, termín, definice slova Respekt. Co znamená odborný pojem Respekt z kategorie Filozofie?

Co je to Respekt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Respekt?

Slovo respekt označuje úctu k někomu nebo k něčemu. Někdy mluvíme o přirozeném respektu, kdy má někdo takové charisma, že mu okolí prokazuje úctu takřka automaticky, jindy je respekt k někomu podložený něčím, co na daném člověku můžeme obdivovat (např. jeho dovednosti, zkušenosti, úspěchy). Mít respekt znamená korigovat naše chování a zdržet se jeho nevhodných projevů.

Význam slova, termín, co je to Respekt? Výraz, termín, definice slova Respekt. Co znamená odborný pojem Respekt z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Respekt? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Respekt se nachází v kategorii Filozofie

Co znamená pojem Respekt? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Respekt (ohled, uznání, úcta) (z lat. respectus od respicere, ohlížet se na něco) je vztah mezi lidmi, uznání silných stránek osobnosti. Respekt předpokládá, že člověk si nedovolí uškodit jinému člověku ani fyzicky, ani psychicky.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, přesný význam, definice, Filozofie, Filozofie, slovník, přesný výraz, vysvětlení, informace, synonymum, význam slova, heslo, formulace, popis, termín

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Respekt? resp. co znamená Respekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Respekt, odpověď na dotaz co je to Respekt?. Víte např. kdo to je Neonatolog? Znáte a víte kdo je Barytonista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.