Co je to?
Výraz, termín, definice slova Respekt. Co znamená odborný pojem Respekt z kategorie Filozofie?

Co je to Respekt? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Respekt?

Slovo respekt označuje úctu k někomu nebo k něčemu. Někdy mluvíme o přirozeném respektu, kdy má někdo takové charisma, že mu okolí prokazuje úctu takřka automaticky, jindy je respekt k někomu podložený něčím, co na daném člověku můžeme obdivovat (např. jeho dovednosti, zkušenosti, úspěchy). Mít respekt znamená korigovat naše chování a zdržet se jeho nevhodných projevů.

Význam slova, termín, co je to Respekt? Výraz, termín, definice slova Respekt. Co znamená odborný pojem Respekt z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Respekt se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: co to je, co znamená, pojem, význam, Filozofie, přesný význam, význam slova, informace, definice, slovník, wiki, význam pojmu, termín, popis, Respekt, formulace

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Respekt?

Respekt (ohled, uznání, úcta) (z lat. respectus od respicere, ohlížet se na něco) je vztah mezi lidmi, uznání silných stránek osobnosti. Respekt předpokládá, že člověk si nedovolí uškodit jinému člověku ani fyzicky, ani psychicky.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Respekt? resp. co vlastně znamená slovo Respekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Respekt, odpověď na dotaz co je to Respekt?. Víte např. kdo to je Zmocnitel? Znáte a víte kdo je Chazan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.