Co je to?
Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Co je to Fundamentalismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fundamentalismus?

Fundamentalismus je pojem označující zásadní setrvávání na základních principech. Pojem pochází z latiny, fundamentum znamená právě základ.
Označení fundamentalismus se používá nejčastěji v oblasti náboženství, kde jsou takto pojmenovány směry, které trvají na doslovném výkladu zásadních dokumentů a knih a také na přesném využití těchto výkladů v praktickém životě. Fundamentalismus se vyznačuje netolerováním jiných názorů.

Význam slova, termín, co je to Fundamentalismus? Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Fundamentalismus můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Fundamentalismus se nachází v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Fundamentalismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Fundamentalismus (z latinského fundamentum - základ) je urputné lpění na základních principech. Je protikladem modernismu. Nejčastěji je užíván ve spojitosti s náboženstvím, kde označuje směry, vyžadující doslovný výklad základních textů a jejich aplikaci do života. Bývá spojen s přesvědčením o absolutnosti vlastní pravdy, provázeným netolerancí k odlišným názorům či bohům (monoteismus). Zatímco zvenčí jsou zastánci označováni jako fundamentalisté, sami se vnímají jako pokračovatelé tradice, kterým je cizí moderna. Často jej doprovází moralizování a nacionalismus (xenofobie, straní se globalizace).

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, definice, pojem, přesný význam, význam pojmu, význam slova, Fundamentalismus, vysvětlení, wiki, formulace, Náboženství, co to je, co znamená, informace, Náboženství

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Fundamentalismus? resp. jaký je přesný význam slova Fundamentalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fundamentalismus, odpověď na dotaz co je to Fundamentalismus?. Víte např. kdo to je Jiří Ovčáček? Znáte a víte kdo je Vikář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fundamentalismus v jiné sekci než Náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.