Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Co to je Kostní dřeň? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kostní dřeň?

Kostní dřeň je výplní dutin všech kostí. Kostní dřeni je více druhů – červená kostní dřeň je obsažena ve všech kostech v době narození a v dospělosti se nachází hlavně v plochých a krátkých kostech, zatímco v ostatních kostech se nachází kostní dřeň žlutá a šedá.
V červené kostní dřeni probíhá krvetvorba, žlutou kostní dřeň tvoří především tukové buňky a mění se s věkem v kostní dřeň šedou. Životně důležitá je především červená kostní dřeň, která obsahuje krvetvorné buňky.

Význam slova, termín, co je to Kostní dřeň? Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Kostní dřeň) můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Kostní dřeň je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, informace, vysvětlení, formulace, heslo, slovník, popis, slovo, co znamená, význam, wiki, co to je, přesný význam, Lékařství, význam pojmu

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kostní dřeň? resp. co znamená slovo Kostní dřeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kostní dřeň, odpověď na dotaz co je to Kostní dřeň?. Víte např. kdo to je Asketa? Znáte a víte kdo je Solitér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.