Co je to?
Definice výrazu, termínu Osobní údaj. Co znamená odborný pojem Osobní údaj z kategorie Právo?

Co je to Osobní údaj? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Osobní údaj

Osobní údaj je druh informací, týkajících se identifikované nebo identifikovatelné fyzické osoby. Může jít i o přímou nebo nepřímou identifikaci, která odkazuje na konkrétní identifikátor, či o identifikační číslo, lokační údaje, síťový identifikátor.
K osobním údajům patří také fyziologická, fyzická, psychická, genetická, ekonomická, společenská i kulturní identita. K jejich zpracovávání je nutný souhlas dotčené osoby nebo splnění zákonných podmínek.


Co je to Osobní údaj? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osobní údaj. Co znamená odborný pojem Osobní údaj z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Osobní údaj doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Osobní údaj se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, popis, význam slova, přesný význam, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, formulace, terminologie, Právo, slovo, terminus technicus, Osobní údaj, názvosloví, heslo, pojem


Pojem Osobní údaj je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osobní údaj? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osobním údajem je jakákoliv informace o identifikované nebo identifikovatelné fyzické osobě (subjektu údajů). Identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor (jméno, číslo, síťový identifikátor) nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické, fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této fyzické osoby. Nakládání s takovýmito údaji může být vzhledem k právu na soukromí omezováno, přičemž v Evropské unii je ochrana osobních údajů upravena celoevropsky nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, GDPR).

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Osobní údaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Osobní údaj ve Wikislovníku

Hledat termín Osobní údaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osobní údaj ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Osobní údaj na Google.cz

Hledat videa s názvem Osobní údaj na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobní údaj například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Osobní údaj? resp. co znamená slovo Osobní údaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobní údaj, odpověď na dotaz co je to Osobní údaj?. Víte např. kdo to je Bačkora? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.