Co je to?
Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Co je to SSD disk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu SSD disk?

SSD disk je alternativa k magnetickému pevnému disku (HDD). Název je zkratkou z Solid-state drive. SSD disk neobsahuje pohyblivé mechanické části a má díky tomu nižší spotřebu energie než klasické harddisky. SSD disky jsou také méně hlučné, umožňují vyšší přenosovou rychlost a mají kratší přístupovou dobu. Jsou také odolnější proti otřesům, ale zatím jsou dražší a mají většinou kratší životnost (danou omezeným počtem zápisů) než klasické harddisky.

Význam slova, termín, co je to SSD disk? Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova SSD disk můžete sdílet s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem SSD disk je v sekci Hardware

Co znamená pojem SSD disk? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Solid-state drive (zkratka SSD) je v informačních technologiích typ datového média, které na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. SSD emuluje (napodobuje) rozhraní používané pro pevné disky (typicky SATA), aby je mohl snadno nahradit.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, přesný význam, informace, heslo, co znamená, SSD disk, vysvětlení, popis, slovník, přesný výraz, význam, význam slova, definice, popis, pojem

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to SSD disk? resp. jaký je význam slova SSD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSD disk, odpověď na dotaz co je to SSD disk?. Víte např. kdo to je Psycholog? Znáte a víte kdo je Katolík? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu SSD disk v jiné sekci než Hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.