Co je to?
Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Co je to SSD disk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu SSD disk?

SSD disk je alternativa k magnetickému pevnému disku (HDD). Název je zkratkou z Solid-state drive. SSD disk neobsahuje pohyblivé mechanické části a má díky tomu nižší spotřebu energie než klasické harddisky. SSD disky jsou také méně hlučné, umožňují vyšší přenosovou rychlost a mají kratší přístupovou dobu. Jsou také odolnější proti otřesům, ale zatím jsou dražší a mají většinou kratší životnost (danou omezeným počtem zápisů) než klasické harddisky.

Význam slova, termín, co je to SSD disk? Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo SSD disk je v kategorii Hardware

Klíčová slova: termín, SSD disk, formulace, přesný význam, definice, SSD disk, wiki, Hardware, vysvětlení, co znamená, heslo, co to je, pojem, slovník, informace, přesný výraz

Co označuje termín SSD disk? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Solid-state drive (zkratka SSD) je v informačních technologiích typ datového média, které na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. SSD emuluje (napodobuje) rozhraní používané pro pevné disky (typicky SATA), aby je mohl snadno nahradit.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je SSD disk? resp. co znamená výraz SSD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSD disk, odpověď na dotaz co je to SSD disk?. Víte např. kdo to je Nezaopatřené dítě? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.