Co je to?
Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Co je to SSD disk? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla SSD disk?

SSD disk je alternativa k magnetickému pevnému disku (HDD). Název je zkratkou z Solid-state drive. SSD disk neobsahuje pohyblivé mechanické části a má díky tomu nižší spotřebu energie než klasické harddisky. SSD disky jsou také méně hlučné, umožňují vyšší přenosovou rychlost a mají kratší přístupovou dobu. Jsou také odolnější proti otřesům, ale zatím jsou dražší a mají většinou kratší životnost (danou omezeným počtem zápisů) než klasické harddisky.

Význam slova, termín, co je to SSD disk? Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu SSD disk s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz SSD disk se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: synonymum, popis, pojem, slovo, informace, formulace, slovník, Hardware, přesný výraz, co to je, význam slova, význam, SSD disk, wiki, SSD disk, význam pojmu

V encyklopedii Wikipedia se o termínu SSD disk dozvíte následující

Solid-state drive (zkratka SSD) je v informačních technologiích typ datového média, které na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. SSD emuluje (napodobuje) rozhraní používané pro pevné disky (typicky SATA), aby je mohl snadno nahradit.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo SSD disk? resp. jaká je definice termínu SSD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSD disk, odpověď na dotaz co je to SSD disk?. Víte např. kdo to je Realista? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.