Co je to?
Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Co je to SSD disk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu SSD disk?

SSD disk je alternativa k magnetickému pevnému disku (HDD). Název je zkratkou z Solid-state drive. SSD disk neobsahuje pohyblivé mechanické části a má díky tomu nižší spotřebu energie než klasické harddisky. SSD disky jsou také méně hlučné, umožňují vyšší přenosovou rychlost a mají kratší přístupovou dobu. Jsou také odolnější proti otřesům, ale zatím jsou dražší a mají většinou kratší životnost (danou omezeným počtem zápisů) než klasické harddisky.

Význam slova, termín, co je to SSD disk? Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova SSD disk sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem SSD disk patří do sekce Hardware

Klíčová slova: co to je, Hardware, wiki, význam pojmu, synonymum, termín, definice, slovo, Hardware, co znamená, SSD disk, slovník, formulace, SSD disk, popis, význam

Ve Wikipedii se o termínu SSD disk píše následující

Solid-state drive (zkratka SSD) je v informačních technologiích typ datového média, které na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. SSD emuluje (napodobuje) rozhraní používané pro pevné disky (typicky SATA), aby je mohl snadno nahradit.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova SSD disk? resp. jaký je přesný význam slova SSD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSD disk, odpověď na dotaz co je to SSD disk?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín SSD disk hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.