Co je to?
Definice výrazu, termínu Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Co je to Apostila? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Apostila?

Apostila je druh doložky, která bývá připojena k oficiální listině a kterou se potvrzuje pravost razítka a podpisu pro použití takové listiny v zahraničí. Apostila bývá v českém nebo anglickém jazyce, úřední zápis se provádí vždy v češtině. Pro použití v zahraničí je pak nutný úřední překlad.
Doložku vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR, u právních listin také Ministerstvo spravedlnosti ČR, notář nebo státní zastupitelství.


Co je to Apostila? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Apostila) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Apostila patří do kategorie Právo

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, odborný výraz, informace, význam slova, slovník, co to je, odborné názvosloví, Apostila, význam, co je to Apostila?, Právo, pojem, význam pojmu, názvosloví, Právo, termín, formulace


Pojem Apostila je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Apostila?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apostila (Apostille) je doložka, jež se připojuje za oficiální listiny a dokumenty, která prokazuje ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí.
Tato zvláštní doložka nahrazuje v případech stanovených mezinárodními smlouvami superlegalizaci. Takovou mezinárodní smlouvou je například Úmluva o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin z 5. října 1961. V tomto případě tedy listina nemusí být ověřena zastupitelským úřadem ČR v zahraničí, ale konečné ověření provádí v zemi, ve které byla listina vystavena, tzv. apostilní orgán. Informaci o tom, zda je třeba provedení superlegalizace nebo zajištění apostily, je možné zjistit telefonickým dotazem na zastupitelském úřadu ČR.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Apostila ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Apostila na Youtube

Zkusit najít pojem Apostila ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Apostila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Apostila ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostila ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostila například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Apostila? resp. co se přesně ukrývá za slovem Apostila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostila, odpověď na dotaz co je to Apostila?. Víte např. kdo to je Masový vrah? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.