Co je to?
Definice výrazu, termínu Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Co je to Apostila? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Apostila

Apostila je druh doložky, která bývá připojena k oficiální listině a kterou se potvrzuje pravost razítka a podpisu pro použití takové listiny v zahraničí. Apostila bývá v českém nebo anglickém jazyce, úřední zápis se provádí vždy v češtině. Pro použití v zahraničí je pak nutný úřední překlad.
Doložku vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR, u právních listin také Ministerstvo spravedlnosti ČR, notář nebo státní zastupitelství.

Význam slova, termín, co je to Apostila? Definice výrazu, termínu Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Apostila je v kategorii Právo

Klíčová slova: heslo, wiki, popis, Právo, co to je, přesný význam, Právo, význam pojmu, přesný výraz, Apostila, vysvětlení, Apostila, pojem, definice, synonymum, formulace

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Apostila? resp. co přesně znamená slovo Apostila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostila, odpověď na dotaz co je to Apostila?. Víte např. kdo to je Leviatan? Znáte a víte kdo je Hypoteční poradce? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.