Co je to?
Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Co je to Biret? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Biret

Biret je označení pro pokrývku hlavy používanou v římskokatolické církvi. Existují různé typy biretů a různá barevná provedení v závislosti na tom, pro koho (pro jaké církevní hodnostáře) jsou určené.

Význam slova, termín, co je to Biret? Definice výrazu, termínu Biret. Co znamená odborný pojem Biret z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Biret? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Biret patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Biret? Definice slova, termínu z Wikipedie

Biret je liturgická pokrývka hlavy používaná v římskokatolické církvi. Používá se při běžném nošení spolu s klerikou a při různých liturgických úkonech, jako je například pohřeb, svatba, křest, požehnání atd. Nejde však používat při mši svaté. Kněz nosí biret černé barvy podle jednotlivých diecésních zvyků např. se třemi rohy a se střapcem a pod. Kněží s titulem monsignore nosí biret černý s fialovým střapcem. Biskupové, kanovníci a církevní soudní vikáři s titulem monsignore nosí biret fialové barvy se střapcem. Kardinálové nosí biret červené barvy bez střapce. Někteří řeholníci pak používají biret jiné barvy, např. premonstráti nosí biret bílý se čtyřmi rohy. Ministranti mohou také používat biret černé barvy se střapcem a čtyřmi rohy.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: Náboženství, formulace, Náboženství, význam slova, vysvětlení, co znamená, popis, pojem, přesný výraz, slovník, co to je, Biret, slovo, termín, popis

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Biret? resp. jaká je definice slova Biret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biret, odpověď na dotaz co je to Biret?. Víte např. kdo to je Mnich? Znáte a víte kdo je Otorinolaryngolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Biret i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.