Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pranostika. Co znamená pojem Pranostika z kategorie Literatura?

Co je to Pranostika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pranostika

V literatuře existuje řada menších žánrů a jedním z nich je i pranostika. Jedná se o žánr lidové slovesnosti. Jako pranostika se označuje rčení, které se snaží přirovnat meteorologické podmínky, aktuální roční období, a najít mezi nimi nějakou zákonist vypozorovanou díky dlouhodobému sledování. Slovo pranostika pochází z latinského výrazu pro předpověď. Jako jasný příklad lze použít pranostiku "Březen - za kamna vlezem".

Význam slova, termín, co je to Pranostika? Definice odborného termínu, slova Pranostika. Co znamená pojem Pranostika z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pranostika s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Pranostika je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam, definice, Literatura, termín, přesný význam, význam pojmu, heslo, popis, význam slova, přesný výraz, slovník, co to je, wiki, slovo, synonymum, co znamená

Co označuje termín Pranostika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Pranostika je žánr lidové slovesnosti. Jde o rčení, které se snaží dávat do souvislosti určité meteorologické jevy a roční dobu, založená na dlouhodobé lidské zkušenosti, potažmo i předpověď těchto věcí. Česká a moravská slovesnost jich zná na stovky.

Výraz pranostika je odvozeno z latinského slova prognosis, tedy předpověď.

Výzkumem pranostik se zabývá paremiologie, jako součásti lidové slovesnosti se jim věnuje i folkloristika.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pranostika? resp. jaký je přesný význam slova Pranostika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pranostika, odpověď na dotaz co je to Pranostika?. Víte např. kdo to je Pazneht? Znáte a víte kdo je Jehovista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Pranostika i v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.