Co je to?
Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Co to je UPS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu UPS

UPS je zkratka z angličtiny, která označuje zdroj nepřerušovaného napájení, chránící zařízení, která nemohou být neočekávaně vypnuta. Tento systém zajišťuje neustálý příjem energie pro tato zařízení. V angličtině znamená zkratka nepřerušitelný zdroj energie – Uniterruptible Power Supply. Systém UPS je nejčastěji umístěn mezi zdrojem elektřiny a napájením zařízení, které má být chráněno.
UPS využívá princip akumulace. Baterie je stále nabitá a připravená dodat energii v případě přerušení. Nejčastěji se takto zabezpečují zařízení nemocnic, letišť, telekomunikací a počítačové systémy.

Význam slova, termín, co je to UPS? Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu UPS se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem UPS se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: Počítače, význam pojmu, definice, význam slova, slovo, formulace, popis, přesný význam, co to je, slovník, UPS, UPS, termín, přesný výraz, synonymum, Počítače

Ve Wikipedii se o termínu UPS píše následující

Zdroj nepřerušovaného napájení, často označovaný zkratkou UPS (z anglického Uninterruptible Power Supply/Source) je zařízení, které zajišťuje souvislou dodávku elektrické energie pro spotřebiče, které nesmějí být neočekávaně vypnuty. Termín „zdroj nepřerušovaného napájení“ odpovídá české normě ČSN EN 62040.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova UPS? resp. co označuje slovo UPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UPS, odpověď na dotaz co je to UPS?. Víte např. kdo to je Miroslav Donutil? Znáte a víte kdo je Jan Svěrák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.