Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Objem. Co znamená pojem Objem z kategorie Fyzika?

Co to je Objem? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Objem

Objem je název jedné z veličin. Používá se pro vyjádření a výpočet velikosti prostoru, zabíraného určitým tělesem. V pojetí matematickém se jedná o míru, která je charakteristická pro určitou vymezenou část celkového prostoru.
Objem se značí písmenem V, jeho základní jednotkou je krychlový metr. Je možno setkat se i s neoficiálním označením kubík. Dalšími odvozenými jednotkami jsou decimetr, centimetre a milimetr krychlový.

Význam slova, termín, co je to Objem? Odborný termín, výraz, slovo Objem. Co znamená pojem Objem z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Objem? Potom se o definici podělte s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Objem se nachází v kategorii Fyzika

Co znamená pojem Objem? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Objem je veličina, která vyjadřuje velikost prostoru, kterou zabírá těleso. Z matematického hlediska představuje objem míru charakterizující danou vymezenou část prostoru.
Symbol veličiny: V (angl. volume)
Jednotka SI: metr krychlový, značka jednotky: m³, lidově zvaný kubík.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, popis, heslo, popis, wiki, informace, vysvětlení, Fyzika, formulace, přesný význam, slovo, význam slova, význam

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Objem? resp. co znamená Objem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Objem, odpověď na dotaz co je to Objem?. Víte např. kdo to je Seladon? Znáte a víte kdo je Pat a Mat? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Objem i v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.