Co je to?
Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co to je Deflace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Deflace?

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.

Význam slova, termín, co je to Deflace? Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Deflace můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Deflace je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: definice, Ekonomie, informace, co to je, co znamená, formulace, vysvětlení, popis, slovník, význam slova, termín, přesný výraz, synonymum, wiki, význam, slovo

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Deflace?

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Deflace? resp. co se skrývá pod slovem Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Barbora Hrzánová? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Deflace i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.