Co je to?
Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co to je Deflace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Deflace

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.

Význam slova, termín, co je to Deflace? Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Deflace můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Deflace je v sekci Ekonomie

Co znamená pojem Deflace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, co to je, pojem, popis, přesný výraz, synonymum, wiki, heslo, formulace, Deflace, vysvětlení, význam, co znamená

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Deflace? resp. jaká je definice termínu Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Hotař? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.