Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rychta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rychta

Rychta je název stavby z feudálního období, kdy v ní sídlil rychtář – úředník. Rychty byly městské nebo venkovské. V městských rychtách sídlili královští rychtáři, jejichž úřad byl postupně rušen a rychty se měnily na radnice.
Ve vesnické rychtě působil rychtář jako vrchnostenský úředník, který kontroloval, jak jsou plněny příkazy vydané vrchností. Rychtáři bývali i voleni nebo mohli být dědiční.

Význam slova, termín, co je to Rychta? Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rychta? s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Rychta se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam, Rychta, heslo, synonymum, formulace, vysvětlení, význam pojmu, popis, přesný výraz, termín, přesný význam, Stavebnictví, definice

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Rychta? resp. co to je Rychta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychta, odpověď na dotaz co je to Rychta?. Víte např. kdo to je Transgender? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Rychta hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.