Co je to?
Definice výrazu, termínu Obrtlík. Co znamená odborný pojem Obrtlík z kategorie Technika?

Co je to Obrtlík? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Obrtlík

Obrtlík je označení pro otočnou uzavírací součástku, volně otočný spoj. Může se jednat o dvě oka z kovu, která jsou propojena čepem. Tento způsob spojení umožňuje okům otáčení proti sobě. Varianta jednostranný obrtlík má jedno otočné oko, druhá strana je pak upevněna k podkladu.
Jinou možností je ohnutý vrut s ploškou, kterou lze otáčet. Obrtlík se používá například u kování zajišťujícího okna nebo dvířka, často se s obrtlíkem setkáte na jachtách a v mnoha dalších technických oborech.


Co je to Obrtlík? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obrtlík. Co znamená odborný pojem Obrtlík z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Obrtlík patří do sekce Technika

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, slovo, formulace, přesný výraz, názvosloví, význam, definice, slovník, co je to Obrtlík?, co znamená, odborné názvosloví, Technika, odborný výraz, vysvětlení, termín


Pojem Obrtlík je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Obrtlík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obrtlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Obrtlík ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Obrtlík na Google.cz

Hledat heslo Obrtlík ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Obrtlík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Obrtlík například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Obrtlík? resp. co to je Obrtlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obrtlík, odpověď na dotaz co je to Obrtlík?. Víte např. kdo to je Zpěvák? Znáte a víte kdo je Patrik Eliáš? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.