Co je to?
Definice výrazu Mír. Co znamená odborný pojem Mír z kategorie Filozofie?

Co to je Mír? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mír?

Mír znamená určitý klidový stav, kdy nedochází k žádným konfliktům s okolím. Pokud hovoříme o jedinci v souvislosti s mírem, máme na mysli vnitřní klid a vyrovnanost, tedy takový stav mysli, který lze považovat za ideální a lidé si k němu často pomáhají různými meditačními technikami. S nimi pracuje např. jóga nebo třeba buddhismus.

Význam slova, termín, co je to Mír? Definice výrazu Mír. Co znamená odborný pojem Mír z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Mír je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: popis, informace, přesný význam, slovník, synonymum, pojem, termín, Mír, Mír, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, význam, Filozofie, slovo, význam slova

Co označuje termín Mír? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Mír je stav, kdy mezi lidmi, skupinami a státy nevládne nenávist a konflikty mezi nimi nevedou k hromadnému násilí. Podle Ottova slovníku je to „požehnaný a blahodárný stav tichosti a dobré vůle mezi lidmi, národy a státy jakožto opak sporů, různic a války“. V mezinárodní oblasti je charakterizován tím, že státy vůči sobě nepoužívají ozbrojené síly, vnitrostátní mír znamená, že skupinové zájmy se neprosazují fyzickým ani psychickým násilím. Mír je nutnou, i když ne dostačující podmínkou pro dobrý život lidí i společností. Růst státní moci a rozvoj vojenské techniky (včetně jaderných zbraní) činí válku podstatně nebezpečnější než byla v minulosti a posiluje tak potřebu míru.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Mír? resp. co je to Mír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mír, odpověď na dotaz co je to Mír?. Víte např. kdo to je Porodní asistentka? Znáte a víte kdo je Šatnář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.