Co je to?
Definice výrazu Mír. Co znamená odborný pojem Mír z kategorie Filozofie?

Co to je Mír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mír?

Mír znamená určitý klidový stav, kdy nedochází k žádným konfliktům s okolím. Pokud hovoříme o jedinci v souvislosti s mírem, máme na mysli vnitřní klid a vyrovnanost, tedy takový stav mysli, který lze považovat za ideální a lidé si k němu často pomáhají různými meditačními technikami. S nimi pracuje např. jóga nebo třeba buddhismus.

Význam slova, termín, co je to Mír? Definice výrazu Mír. Co znamená odborný pojem Mír z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Mír můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Mír je v sekci Filozofie

Co znamená pojem Mír? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Mír je stav, kdy mezi lidmi, skupinami a státy nevládne nenávist a konflikty mezi nimi nevedou k hromadnému násilí. Podle Ottova slovníku je to „požehnaný a blahodárný stav tichosti a dobré vůle mezi lidmi, národy a státy jakožto opak sporů, různic a války“. V mezinárodní oblasti je charakterizován tím, že státy vůči sobě nepoužívají ozbrojené síly, vnitrostátní mír znamená, že skupinové zájmy se neprosazují fyzickým ani psychickým násilím. Mír je nutnou, i když ne dostačující podmínkou pro dobrý život lidí i společností. Růst státní moci a rozvoj vojenské techniky (včetně jaderných zbraní) činí válku podstatně nebezpečnější než byla v minulosti a posiluje tak potřebu míru.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: pojem, informace, popis, definice, přesný výraz, co znamená, význam slova, co to je, přesný význam, popis, vysvětlení, synonymum, význam pojmu

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mír? resp. jaká je definice termínu Mír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mír, odpověď na dotaz co je to Mír?. Víte např. kdo to je Geriatr? Znáte a víte kdo je Altistka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.