Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Colostrum. Co znamená pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Co to je Colostrum? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Colostrum

Colostrum (mlezivo) je první mléko, které se tvoří v mléčné žláze savců v době blízko před porodem. Jeho produkce vydrží ještě až 5 dní po porodu. Na rozdíl od klasického mateřského mléka obsahuje mnohem více proteinů, vitamínů, minerálních látek a různých protilátek.
V colostru přijímá dítě od matky důležité protilátky, které ho chrání před infekcemi z vnějška po první týdny života. Tím získává potomek obranu v době, kdy ještě nemá vlastní protilátky a jeho imunita není ještě vybudována. Kolostrum se významně uplatňuje i ve farmaceutii jako surovina pro výrobu nejrůznějších léků.

Význam slova, termín, co je to Colostrum? Odborný termín, výraz, slovo Colostrum. Co znamená pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Colostrum se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, termín, přesný význam, pojem, co to je, vysvětlení, slovo, význam pojmu, definice, slovník, Colostrum, popis, formulace, Lékařství, heslo

Co označuje termín Colostrum? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Mlezivo (též kolostrum) je takzvané prvotní mléko u savců, tvoří se v mléčné žláze těsně před porodem a je produkováno asi 3–5 dní po něm. Složením se kolostrum významně liší od zralého mléka. Rozdíly ve složení mleziva se postupně mění a z nezralého mléka se stává mléko zralé. Kolostrum je bohaté na proteiny. Po porodu zajišťují u mláďat přirozeně pasivní imunitu, tedy příjem hotových protilátek od matky, které novorozená mláďata chrání v prvních týdnech života před infekcemi ze zevního prostředí, když ještě nejsou schopna imunitní reakce a produkce vlastních protilátek.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Colostrum? resp. jaký je přesný význam slova Colostrum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Colostrum, odpověď na dotaz co je to Colostrum?. Víte např. kdo to je Docent? Znáte a víte kdo je Vlasta Parkanová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.