Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Co to je Občanský zákoník? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Občanský zákoník?

Občanský zákoník je zákonná úprava hmotného soukromého práva v určitém státě. V různých zemích má občanský zákoník odlišný obsah. Buď se zabývá celým hmotným soukromým právem, nebo jen jeho některými částmi a další části pak upravují samostatné zákony.
U nás se občanský zákoník zabývá občanským právem v pěti částech rozdělených do sedmnácti hlav. Má obecnou část a vymezení dalších různých práv, jako je věcné právo, dědické právo a mnoho dalších.

Význam slova, termín, co je to Občanský zákoník? Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Občanský zákoník je v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, co znamená, přesný význam, wiki, Právo, význam, heslo, Občanský zákoník, formulace, přesný výraz, definice, co to je, význam slova, synonymum, slovo

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Občanský zákoník?

Občanský zákoník je zákoník komplexně a systematicky upravující hmotné soukromé právo určitého státu. V některých zemích ho může zahrnovat téměř celé, v jiných reguluje jen jeho nejdůležitější partie, zejména občanské právo, a například obchodní právo či rodinné právo bývá zahrnuto v samostatných zákonech. Systematická organizace práva do zákoníků je typická pro kontinentální evropskou tradici.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Občanský zákoník? resp. co je to Občanský zákoník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Občanský zákoník, odpověď na dotaz co je to Občanský zákoník?. Víte např. kdo to je Ester Kočičková? Znáte a víte kdo je Gurmán? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.