Co je to?
Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Co to je Úsudek? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Úsudek?

Úsudek znamená vyvozování nějakého soudu na základě jiných, předcházejících soudů. Patří k velice složitým a značně komplikovaným myšlenkám.
Úsudek využívá metodu indukce i dedukce, závěry tedy mohou směřovat od více případů ke zobecnění nebo naopak od obecných soudů k jednotlivým úsudkům. Existuje i možnost úsudku, který vychází z něčeho jedinečného a směřuje zase k něčemu jedinečnému.

Význam slova, termín, co je to Úsudek? Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Úsudek) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Úsudek patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: termín, co to je, formulace, Úsudek, wiki, význam slova, vysvětlení, význam, pojem, synonymum, slovník, popis, přesný výraz, význam pojmu, informace, definice

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Úsudek? resp. co je to Úsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úsudek, odpověď na dotaz co je to Úsudek?. Víte např. kdo to je Tomio Okamura? Znáte a víte kdo je Miloš Čermák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úsudek v jiné sekci než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.