Co je to?
Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Co to je Úsudek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Úsudek?

Úsudek znamená vyvozování nějakého soudu na základě jiných, předcházejících soudů. Patří k velice složitým a značně komplikovaným myšlenkám.
Úsudek využívá metodu indukce i dedukce, závěry tedy mohou směřovat od více případů ke zobecnění nebo naopak od obecných soudů k jednotlivým úsudkům. Existuje i možnost úsudku, který vychází z něčeho jedinečného a směřuje zase k něčemu jedinečnému.

Význam slova, termín, co je to Úsudek? Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Úsudek sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Úsudek je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, definice, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, slovo, heslo, formulace, Psychologie, informace, Úsudek, pojem, termín, význam slova, co to je

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Úsudek? resp. co přesně označuje termín Úsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úsudek, odpověď na dotaz co je to Úsudek?. Víte např. kdo to je Jan Kraus? Znáte a víte kdo je Miloš Čermák? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.