Co je to?
Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Co to je Úsudek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Úsudek?

Úsudek znamená vyvozování nějakého soudu na základě jiných, předcházejících soudů. Patří k velice složitým a značně komplikovaným myšlenkám.
Úsudek využívá metodu indukce i dedukce, závěry tedy mohou směřovat od více případů ke zobecnění nebo naopak od obecných soudů k jednotlivým úsudkům. Existuje i možnost úsudku, který vychází z něčeho jedinečného a směřuje zase k něčemu jedinečnému.


Co je to Úsudek? Význam slova, termín, Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Úsudek se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Úsudek se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, informace, co to je, pojem, odborný výraz, heslo, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, význam slova, názvosloví, termín, wiki, co znamená, význam, Psychologie, vysvětlení


Pojem Úsudek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Úsudek zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Úsudek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Úsudek ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Úsudek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Úsudek na Google.cz

Najít slovo Úsudek ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Úsudek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Úsudek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Úsudek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Úsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úsudek, odpověď na dotaz co je to Úsudek?. Víte např. kdo to je Manažer? Znáte a víte kdo je Fantomas? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.