Co je to?
Definice výrazu, termínu Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Co je to Taurin? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Taurin?

Taurin je jednou ze složek žluči. Jedná se o organickou kyselinu. Přidává se do krmiva pro kočky (je to nezbytná látka, kterou kočky samy nedokáží syntetizovat) a využívá se jako častá přísada do energetických nápojů.


Co je to Taurin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Taurin sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Taurin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: co to je, Chemie, informace, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, význam, co znamená, definice pojmu, Taurin, přesný význam, heslo, slovník, slovo, pojem, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu


Pojem Taurin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Taurin? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taurin (neboli kyselina 2-aminoethansulfonová) patří mezi organické kyseliny a jde o významnou složku žluči (v konjugátech s cholovými kyselinami - žlučové kyseliny). V nižších koncentracích ho lze najít ve většině živočišných tkání. Taurin je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám, přestože postrádá karboxylovou skupinu. Přesnější by proto bylo označení aminosulfonová kyselina. Taurin je jediná známá přirozeně se vyskytující sulfonová kyselina. Název taurin je odvozen z latinského taurus - býk, protože byl poprvé izolován německým vědcem Friedrichem Tiedemanem z býčí žluči.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Taurin ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taurin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Taurin ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Taurin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Taurin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taurin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Taurin například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Taurin? resp. jaká je definice termínu Taurin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taurin, odpověď na dotaz co je to Taurin?. Víte např. kdo to je Alexandr Veliký? Znáte a víte kdo je Spammer? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.