Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Co je to Kýč? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kýč

Umění určuje, jaká díla splňují rámec dobrého vkusu a která už patří mezi kýče. Jako kýč se tedy označují díla přehnaně zdobená, triviální, napodobeniny nebo nekvalitní ztvárnění tématu. Kýč se nemusí vyskytovat pouze v umění, ale můžeme ho najít i v předmětech denní potřeby. Stanovení kýče je z velké části individuální, a proto existuje celá řada definic.

Význam slova, termín, co je to Kýč? Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kýč? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Kýč je v sekci Kultura

Co znamená pojem Kýč? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Kýč (z něm. Kitsch) je druh umění, které se snaží sentimentálně zapůsobit pomocí jednoduchých, přehnaných emocí. Ty se snaží prezentovat jako velkolepější, než ve skutečnosti jsou. Často je označován za nízké umění.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, Kultura, význam pojmu, co znamená, formulace, wiki, Kýč, Kultura, přesný význam, přesný výraz, definice, význam slova, heslo, význam, popis

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kýč? resp. jaká je definice termínu Kýč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýč, odpověď na dotaz co je to Kýč?. Víte např. kdo to je Personalista? Znáte a víte kdo je Fantomas? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.