Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Co je to Kýč? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kýč

Umění určuje, jaká díla splňují rámec dobrého vkusu a která už patří mezi kýče. Jako kýč se tedy označují díla přehnaně zdobená, triviální, napodobeniny nebo nekvalitní ztvárnění tématu. Kýč se nemusí vyskytovat pouze v umění, ale můžeme ho najít i v předmětech denní potřeby. Stanovení kýče je z velké části individuální, a proto existuje celá řada definic.

Význam slova, termín, co je to Kýč? Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Kýč) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Kýč patří do sekce Kultura

Co znamená pojem Kýč? Definice slova, termínu z Wikipedie

Kýč (z něm. Kitsch) je druh umění, které se snaží sentimentálně zapůsobit pomocí jednoduchých, přehnaných emocí. Ty se snaží prezentovat jako velkolepější, než ve skutečnosti jsou. Často je označován za nízké umění.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: popis, přesný význam, vysvětlení, wiki, význam slova, definice, pojem, význam, význam pojmu, co to je, Kýč, synonymum, přesný výraz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Kýč? resp. jaká je definice slova Kýč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýč, odpověď na dotaz co je to Kýč?. Víte např. kdo to je Personalista? Znáte a víte kdo je Fantomas? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kýč hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.