Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Co je to Kýč? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kýč?

Umění určuje, jaká díla splňují rámec dobrého vkusu a která už patří mezi kýče. Jako kýč se tedy označují díla přehnaně zdobená, triviální, napodobeniny nebo nekvalitní ztvárnění tématu. Kýč se nemusí vyskytovat pouze v umění, ale můžeme ho najít i v předmětech denní potřeby. Stanovení kýče je z velké části individuální, a proto existuje celá řada definic.


Co je to Kýč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kýč se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: definice, přesný výraz, informace, Kultura, lexikon, názvosloví, pojem, slovník, význam slova, slovo, formulace, odborný výraz, význam, termín, Kultura, popis, terminologie, význam pojmu


Pojem Kýč je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kýč? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kýč (z něm. Kitsch) je druh umění, které se snaží sentimentálně zapůsobit pomocí jednoduchých, přehnaných emocí. Ty se snaží prezentovat jako velkolepější, než ve skutečnosti jsou. Často je označován za nízké umění.

Pro další informace o termínu Kýč zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Kýč ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kýč ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kýč ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kýč na Youtube

Najít slovo Kýč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kýč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýč například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kýč? resp. jaký je význam pojmu Kýč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýč, odpověď na dotaz co je to Kýč?. Víte např. kdo to je HR specialista? Znáte a víte kdo je Separatista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.