Co je to?
Výraz, termín, definice slova Počasí. Co znamená odborný pojem Počasí z kategorie Příroda?

Co je to Počasí? Význam slova

Co znamená termín Počasí? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Počasí představuje okamžitý stav ovzduší na konkrétním místě. Počasí je ovlivňováno stavem veškerých atmosferických jevů, jedná se zejména o teplotu vzduchu, rychlost a směr větru, stav oblačnosti a srážek apod.
Počasí je tedy odrazem situace v atmosféře, respektive v její, pro nás nejbližší části, troposféře. Obecný a dlouhodobější charakter počasí v dané oblasti se nazývá podnebí.
Počasí se mění v závislosti na atmosferických jevech, avšak i na jedinečné poloze místa na planetě Zemi nebo na nadmořské výšce.

Význam slova, termín, co je to Počasí? Výraz, termín, definice slova Počasí. Co znamená odborný pojem Počasí z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Počasí doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Počasí se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: co znamená, informace, definice, heslo, synonymum, pojem, Příroda, slovník, termín, co to je, popis, vysvětlení, význam, Počasí, Počasí, slovo

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Počasí? resp. co označuje slovo Počasí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počasí, odpověď na dotaz co je to Počasí?. Víte např. kdo to je Sean Connery? Znáte a víte kdo je Lucifer? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Počasí hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.