Co je to?
Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Co to je Tinktura? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tinktura?

Tinktura byl původně název pro léčivo nebo barvivo. Jedná se o pojem z oblasti lékárnictví. Dnes se jako tinktura označuje tekutý lék, ve většině případů se jedná o bylinný výtažek, který se extrahuje pomocí rozpouštědla, nejčastěji alkoholu.
K nejznámějším tinkturám patří jódová tinktura, dříve používaná k dezinfekci různých poranění, nebo propolisová tinktura.

Význam slova, termín, co je to Tinktura? Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tinktura doporučujeme sdílet s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Tinktura se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam, slovo, Tinktura, popis, informace, wiki, definice, co znamená, význam slova, Tinktura, přesný význam, význam pojmu, slovník, termín, co to je, přesný výraz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tinktura? resp. co vlastně znamená slovo Tinktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinktura, odpověď na dotaz co je to Tinktura?. Víte např. kdo to je Anarchista? Znáte a víte kdo je Ovčan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tinktura hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.