Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Co to je Invektiva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Invektiva

Invektiva čili urážka je buď slovní napadení, nebo nějaký čin, který ponižuje jiného člověka nebo skupinu lidí zpochybněním jejich cti či poškozením pověsti. Co je přesně invektivou, to je závislé na tom, jak určité konání nebo výrok vidí napadený, záleží i na cíli, který sleduje autor urážky.
Za použití invektiv mohl být napadající v dřívější době vyzván na souboj, v současnosti je možné invektivy řešit soudní cestou.

Význam slova, termín, co je to Invektiva? Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Invektiva s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Invektiva je v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, formulace, Invektiva, význam pojmu, Právo, co to je, slovo, přesný výraz, popis, co znamená, termín, přesný význam, informace, definice, vysvětlení

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Invektiva? resp. jaká je definice termínu Invektiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invektiva, odpověď na dotaz co je to Invektiva?. Víte např. kdo to je Sobec? Znáte a víte kdo je Barack Obama? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.