Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Co to je Invektiva? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Invektiva?

Invektiva čili urážka je buď slovní napadení, nebo nějaký čin, který ponižuje jiného člověka nebo skupinu lidí zpochybněním jejich cti či poškozením pověsti. Co je přesně invektivou, to je závislé na tom, jak určité konání nebo výrok vidí napadený, záleží i na cíli, který sleduje autor urážky.
Za použití invektiv mohl být napadající v dřívější době vyzván na souboj, v současnosti je možné invektivy řešit soudní cestou.

Význam slova, termín, co je to Invektiva? Odborný termín, výraz, slovo Invektiva. Co znamená pojem Invektiva z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Invektiva s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Invektiva je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, Invektiva, co to je, heslo, přesný výraz, formulace, Invektiva, slovo, wiki, slovník, pojem, vysvětlení, význam slova, Právo, popis

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Invektiva? resp. co znamená Invektiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invektiva, odpověď na dotaz co je to Invektiva?. Víte např. kdo to je Alfred Hitchcock? Znáte a víte kdo je Warren Buffett? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Invektiva i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.