Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Co je to Žánr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Žánr?

Žánr čili druh se používá pro rozdělení různých forem umění podle znaků typických pro danou formu. V jakémkoli druhu umění je žánr určován zažitými zvyklostmi, není tedy zcela přesně stanoven a nemá vymezeny hranice.
Některá díla prolínají různými žánry a navzájem se ovlivňují. Může se jednat o žánr literární, hudební, malířský, filmový a další. Literární žánry mohou být epické, lyricko-epické, lyrické nebo dramatické.

Význam slova, termín, co je to Žánr? Definice odborného termínu, slova Žánr. Co znamená pojem Žánr z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Žánr s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Žánr se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, Žánr, Literatura, pojem, přesný význam, wiki, co znamená, definice, Žánr, heslo, význam pojmu, co to je, význam slova, termín, vysvětlení, slovo

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Žánr? resp. co označuje slovo Žánr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žánr, odpověď na dotaz co je to Žánr?. Víte např. kdo to je Jiří Šlitr? Znáte a víte kdo je Ladislav Smoljak? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.