Co je to?
Definice výrazu Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Co to je Minaret? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Minaret?

Minaret je štíhlá věžička v průměrné výši od 15 do 200 metrů, která bývá součástí mešity. Hlavním účelem minaretu je svolávání věřících k modlitbě. K tomu sloužil ochoz s malou stříškou ozdobenou půlměsícem symbolizujícím islám.
Minarety se budovaly většinou z kamene, mohly být i dřevěné, nové modernější minarety obsahují i kov a sklo. Původní muezziny (svolavače věřících) už není slyšet všude, mnohdy se používá moderní technika.

Význam slova, termín, co je to Minaret? Definice výrazu Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Minaret s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Minaret je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: definice, co to je, pojem, informace, slovo, přesný výraz, termín, synonymum, heslo, Minaret, co znamená, popis, Náboženství, význam slova, Minaret, přesný význam

Co označuje termín Minaret? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Minaret (arabsky mizana, manára, מינרט) je součást mešity. Jde o věžovitou stavbu, nejčastěji štíhlého „tužkovitého“ tvaru, vysokou v průměru okolo 15 metrů, ale u některých mešit i přes 200 m. Nejvyšší minarety má Mešita Hasana II. v Casablance (210 m), minarety Velké mešity v Teheránu by měly mít 230 m. K vidění jsou ale i minarety velmi malé, v některých horských vesničkách nepřesahují 5 m. Nejčastěji jsou samozřejmě kamenné, ale ani dřevo, či dokonce sklo s kovovou konstrukcí není výjimkou. Takové jsou četné hlavně v zemích Západní Evropy.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Minaret? resp. jaký je přesný význam slova Minaret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minaret, odpověď na dotaz co je to Minaret?. Víte např. kdo to je Lapiduch? Znáte a víte kdo je Puritán? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.