Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo SEO. Co znamená pojem SEO z kategorie Zkratky?

Co to je SEO? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla SEO?

SEO je zkratka z anglického sousloví Search Engine Optimization, tedy optimalizace pro internetové vyhledávače. Optimalizace stránek se dělí na onpage a offpage. Onpage optimalizace se týká přímo webové stránky, jejího obsahu a struktury. Součástí on-page optimalizace je úprava nadpisů, optimalizace názvu url stránek i obrázků, odstraňování duplicit, úprava textů atd. Offpage optimalizace se týká propagace stránky na internetu, zjednodušeně řečeno se jedná o získávání zpětných odkazů z kvalitních stránek.


Co je to SEO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo SEO. Co znamená pojem SEO z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova SEO můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo SEO je v sekci Zkratky

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, slovo, SEO, termín, definice, pojem, terminologie, Zkratky, co to je, Zkratky, význam pojmu, popis, přesný význam, názvosloví, heslo, význam slova, co je to SEO?


Pojem SEO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SEO? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače nebo též optimalizace nalezitelnosti) je v informatice označení metodiky vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem SEO je získat ve výsledcích vyhledávání lepší pozici (odkaz na stránky bude zobrazen mezi prvními), a tím i četnější a zároveň cílené návštěvníky. Hodnocení relevantnosti webových stránek provádí počítač, ale protože stroje (zatím) nejsou umělou inteligencí, je hodnocení založeno na nepřímých znacích (struktura, metadata, počty odkazů a podobně). Dílčí strategie SEO zahrnují kromě zlepšení postavení webových stránek ve výsledcích vyhledávání také odstranění technických nedostatků bránicích v prohlížení webové prezentace vyhledávacím robotům a uživatelům internetu a zvyšování konverzního poměru stránek (prohlížející versus nakupující návštěvníci).

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SEO ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SEO ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo SEO ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín SEO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín SEO na Google.cz

Hledat videa s názvem SEO na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo SEO například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova SEO? resp. co přesně znamená slovo SEO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SEO, odpověď na dotaz co je to SEO?. Víte např. kdo to je Višnu? Znáte a víte kdo je Chlípník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem