Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Co to je Akvadukt? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Akvadukt?

Akvadukt neboli vodovod je část vodního kanálu, který přivádí vody od původního zdroje do určeného místa. Je to vlastně druh umělého vodního mostu. Průtok vody je zajišťován mírným sklonem. Akvadukt proto býval stavěn nad nebo pod úrovní okolního terénu. Překážky toku vody se překonávaly právě pomocí mostů, tunelů nebo umělých kanálů.
Starověké akvadukty se stavěly ze dřeva a z kamene, později již byly zděné a doplněné kovovou konstrukcí. Sloužili k zásobování vodou nebo zavlažování. Akvadukty dnes fungují jako plavební nebo zavodňovací kanály.

Význam slova, termín, co je to Akvadukt? Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Akvadukt se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: slovo, definice, Akvadukt, co to je, informace, wiki, přesný výraz, význam, formulace, synonymum, Technika, Technika, význam slova, přesný význam, heslo, pojem

Co označuje termín Akvadukt? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Akvadukt (latinsky aque ductus nebo aquaeductus, doslova vodovod) je umělý vodní most, část vodovodu resp. vodního kanálu, zajišťujícího přívod vody od vodního zdroje do místa její potřeby či spotřeby. Zpravidla byly tyto přivaděče stavěny s mírným, ale stálým sklonem, zajišťujícím rovnoměrný průtok vody. Proto mnoho z nich vede místy nad nebo pod úrovní okolního terénu, kde často překonává různé přírodní či jiné překážky pomocí mostů (akvaduktů) a tunelů, případně povrchových kanálů, často blízkých řece nebo rovnému potoku.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Akvadukt? resp. jaký je přesný význam slova Akvadukt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvadukt, odpověď na dotaz co je to Akvadukt?. Víte např. kdo to je Václav Upír Krejčí? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Akvadukt hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.