Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Co to je Akvadukt? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Akvadukt?

Akvadukt neboli vodovod je část vodního kanálu, který přivádí vody od původního zdroje do určeného místa. Je to vlastně druh umělého vodního mostu. Průtok vody je zajišťován mírným sklonem. Akvadukt proto býval stavěn nad nebo pod úrovní okolního terénu. Překážky toku vody se překonávaly právě pomocí mostů, tunelů nebo umělých kanálů.
Starověké akvadukty se stavěly ze dřeva a z kamene, později již byly zděné a doplněné kovovou konstrukcí. Sloužili k zásobování vodou nebo zavlažování. Akvadukty dnes fungují jako plavební nebo zavodňovací kanály.

Význam slova, termín, co je to Akvadukt? Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Akvadukt s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Akvadukt je v kategorii Technika

Klíčová slova: informace, pojem, Technika, definice, vysvětlení, Technika, co to je, co znamená, popis, přesný výraz, slovo, význam, heslo, formulace, Akvadukt, Akvadukt

Ve Wikipedii se o heslu Akvadukt dozvíte následující

Akvadukt (latinsky aque ductus nebo aquaeductus, doslova vodovod) je umělý vodní most, část vodovodu resp. vodního kanálu, zajišťujícího přívod vody od vodního zdroje do místa její potřeby či spotřeby. Zpravidla byly tyto přivaděče stavěny s mírným, ale stálým sklonem, zajišťujícím rovnoměrný průtok vody. Proto mnoho z nich vede místy nad nebo pod úrovní okolního terénu, kde často překonává různé přírodní či jiné překážky pomocí mostů (akvaduktů) a tunelů, případně povrchových kanálů, často blízkých řece nebo rovnému potoku.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Akvadukt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Akvadukt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvadukt, odpověď na dotaz co je to Akvadukt?. Víte např. kdo to je Konduktér? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Akvadukt i v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.