Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Co je to Intervence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Intervence?

Intervence obecně znamená vnější zásah do nějakého procesu za účelem jeho ovlivnění. V ekonomii, mluvíme-li o intervenci, máme na mysli nějaký zásah státu do ekonomiky. To se děje (nebo alespoň v tržní ekonomice by se mělo dít) jen v mimořádných a odůvodněných případech, kdy samotné tržní mechanismy k regulaci nestačí. Náleží sem např. zásah do měnových kurzů.

Význam slova, termín, co je to Intervence? Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Intervence? Pak se o ní podělte s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Intervence patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: termín, synonymum, definice, přesný výraz, wiki, popis, heslo, význam slova, Ekonomie, vysvětlení, Intervence, formulace, Ekonomie, informace, význam, Intervence

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Intervence? resp. jaký je význam slova Intervence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intervence, odpověď na dotaz co je to Intervence?. Víte např. kdo to je Stárek? Znáte a víte kdo je Hovado? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.