Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Co je to Intervence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Intervence?

Intervence obecně znamená vnější zásah do nějakého procesu za účelem jeho ovlivnění. V ekonomii, mluvíme-li o intervenci, máme na mysli nějaký zásah státu do ekonomiky. To se děje (nebo alespoň v tržní ekonomice by se mělo dít) jen v mimořádných a odůvodněných případech, kdy samotné tržní mechanismy k regulaci nestačí. Náleží sem např. zásah do měnových kurzů.

Význam slova, termín, co je to Intervence? Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Intervence je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, Ekonomie, popis, formulace, wiki, slovo, synonymum, slovník, vysvětlení, význam pojmu, informace, heslo, pojem, přesný výraz, Intervence, Intervence

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Intervence? resp. co vlastně znamená slovo Intervence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intervence, odpověď na dotaz co je to Intervence?. Víte např. kdo to je Choronzon? Znáte a víte kdo je Hovado? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Intervence v jiné sekci než Ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.